Ramy czasowe: 10:00 – 16:00
• Materiały ceramiczne do wykonywania licówek w technologiach tłoczenia i CAD/CAM. Połączenie technik analogowych i cyfrowych.
• Planowanie leczenia z zastosowaniem licówek w strefie estetycznej z wykorzystaniem modeli z nawoskowaniem oraz technologiicyfrowych.
• Znaczenie łuku twarzowego na etapie planowania leczenia. Wybór płaszczyzny Campera jako płaszczyzny referencyjnej w komunikacji z laboratorium. Przebudowa zwarcia przed leczeniem protetycznym z zastosowaniem licówek.
11:30 – 12:00 przerwa
• Preparacja zębów pod różne rodzaje i licówek ceramicznych. Prawidłowa ocena ilości miejsca na uzupełnienie ceramiczne z zastosowaniem klucza silikonowego
• Wykonanie skanów wewnątrzustnych alternatywą dla wycisków silikonowych. Przyszłość i teraźniejszość protetyki stomatologicznej.
• Procedury laboratoryjne w komunikacji cyfrowej z gabinetem. Połączenie technik CAD/CAM i tradycyjnych.
• Możliwości gabinetowych systemów CAD/CAM.
13:30 – 14:30 przerwa obiadowa
• Cementowanie licówek ceramicznych. Zastosowanie cementu światło-utwardzalnego o właściwej konsystencji. Przygotowanie powierzchni zęba filarowego systemem wiążącym. Techniki adhezyjne z wytrawianiem kwasem ortofosforowym oraz systemy samowytrawiające. Techniki hybrydowe.
• Przygotowanie wewnętrznej powierzchni licówek ceramicznych. Wytrawianie kwasem fluorowodorowym w laboratorium.
Oczyszczanie powierzchni ceramiki po przymiarce licówek w jamie ustnej.
• Blokowanie efektu inhibicji tlenowej. Polimeryzacja etapowa z zastosowaniem żelu glicerynowego.
Podsumowanie i dyskusja
W cenę wliczony jest voucher o wartości 200 zł do wykorzystania na zakup materiałów Ivoclar Vivadent w firmie Meditrans)
5 Punktów edukacyjnych
Dr n. med. Piotr Okoński
Absolwent Oddziału Stomatologii Warszawskiej Akademii Medycznej. W 1995 roku rozpoczął pracę
w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki stomatologicznej oraz implantologii, które ukazały się drukiem w fachowych periodykach krajowych i zagranicznych. Autor wielu prezentacji naukowych i wykładów dotyczących stosowania materiałów ceramicznych, wszczepów śródkostnych oraz konwencjonalnych metod klinicznych w protetyce stomatologicznej, wygłaszanych na krajowych
i międzynarodowych kongresach stomatologicznych. W 2006 roku otrzymał nagrodę naukową trzeciego stopnia Rektora Akademii Medycznej w Warszawie.
Dzielimy się naszą wiedzą, rozwiewamy wątpliwości i wskazujemy alternatywy, pomagamy w poszukiwaniu właściwych rozwiązań.
Zapraszamy do kontaktu.
kontakt do
działu szkoleń
Witamy na www.meditrans.pl
Strona prezentuje wyroby medyczne, do których dostęp mogą mieć tylko profesjonalni użytkownicy.
Oświadczam, że jestem specjalistą w dziedzinie stomatologii lub osobą związaną zawodowo z branżą dentystyczną.
Jestem specjalistą