Ramy czasowe: 14:00 – 19:00
Oczekiwania estetyczne pacjentów w ostatnich latach wyraźnie wzrosły. Lekarze powinni być przygotowani na to, że coraz częściej motywacją do przyjścia do gabinetu, jest dla pacjenta chęć poprawienia estetyki swojego uśmiechu w sytuacji, gdy jego zęby są przebarwione, zniszczone, z zaburzeniami szkliwa bądź zrotowane, zwłaszcza jeśli dotyczy to zębów przednich. Pacjenci coraz mniej chętnie godzą się na rozwiązania pociągające za sobą dużą ingerencję w tkanki twarde zębów i oczekują od nas przedstawienia różnych możliwości poprawy estetyki ich uśmiechu. Z tego m.in. wynika stosunkowo duże, a na pewno większe niż wcześniej, zainteresowanie zabiegami takimi jak wybielanie zębów czy wykonywaniem korekty kształtu czy koloru zębów, poprzez wykonanie licówek porcelanowych czy kompozytowych. Szkolenie w części teoretycznej pomaga usystematyzować wskazania i przeciwwskazania dla tego rodzaju prac, omówione są sytuacje w których wykonuje się dany rodzaj licówki, prezentowany jest sposób przygotowania zęba w przypadku licówek porcelanowych i kompozytowych. Poznają Państwo krok po kroku zabieg licowania od zaplanowania pracy do jej osadzenia.
Program spotkania
Licówki porcelanowe vs kompozytowe – wskazania, zalety, wady, estetyka. Wykonanie od zaplanowania i wyboru rodzaju licówki do osadzenia- na przypadkach własnych
Przerwa
Wykonanie licówki kompozytowej na modelu, metodą bezpośrednią i osadzenie pracy z wykorzystaniem cementu kompozytowego.
KOSZT UCZESTNICTWA W SZKOLENIU: 549 PLN*
*voucher na kwotę 150 PLN na produkty VOCO
Wpłaty proszę dokonać na konto bankowe:
ING Bank Śląski S.A .04 1050 1461 1000 0090 3260 5322
W tytule płatności proszę wpisać dane do faktury, nr telefonu oraz dopisek:
„Data i miejsce kursu”
dr n. med. Ewa Jaskowska- Absolwentka Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z 1985 roku. Od 1990 r. prowadzi prywatna praktykę ukierunkowaną na estetykę stomatologiczną. Współpracuje z Katedrą i Zakładem Fizjologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2005 r. obroniła rozprawę doktorską z zakresu wpływu lamp polimeryzacyjnych na stan antyoksydacyjny śliny i zdobyła tytuł doktora nauk medycznych. Jest autorką i współautorką publikacji, prowadzi wykłady, m. in. z tematyki: światło w stomatologii, nanotechnologia w stomatologii, mosty adhezyjne. Posiada doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu warsztatów. Ich zakres obejmuje m.in.: odbudowę warstwową, odbudowę złamanych zębów na wkładach z włókna szklanego, szynowanie, mosty adhezyjne. Współorganizatorka cyklicznej, ogólnopolskiej konferencji pt. „Poszerzamy horyzonty”, do 2014r współtwórca iredaktor prowadząca czasopisma „Forum Stomatologii Praktycznej”.
Dzielimy się naszą wiedzą, rozwiewamy wątpliwości i wskazujemy alternatywy, pomagamy w poszukiwaniu właściwych rozwiązań.
Zapraszamy do kontaktu.
kontakt do
działu szkoleń
Witamy na www.meditrans.pl
Strona prezentuje wyroby medyczne, do których dostęp mogą mieć tylko profesjonalni użytkownicy.
Oświadczam, że jestem specjalistą w dziedzinie stomatologii lub osobą związaną zawodowo z branżą dentystyczną.
Jestem specjalistą